رونمایی از کتاب نخستین جشنواره ملی عکس نگاران

شرحی در خصوص این رویداد

به گزارش کانون عکاسان مستقل،در سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان سیستان و بلوچستان با اصحاب فرهنگ،هنر و رسانه استان سیستان و بلوچستان دیدار کردند.این دیدار که در سالن اشراق مجتمع فرهنگی و هنری زاهدان صورت گرفت نمایندگان تشکل ها و انجمن های فرهنگی و هنری،خواسته های صنفی و فرهنگی خود را مطرح کردند.در این دیدار استاندار سیستان و بلوچستان و مدیران دستگاه های دولتی نیز حضور داشتند.

مهدی نجارپیشه ، رییس هیات مدیره کانون عکاسان مستقل و عکاس پیشکسوت استان خواسته های کانون عکاسان را خطاب به سیدعباس صالحی وزیر ارشاد عنوان کرد.

سخنان وی به شرح زیر می باشد:

وجود انجمن های صنفی در هر بخشی باعث حرکت و پویایی می شود، در حوزه ی سینما و عکاسی هم وجود کانون ها و انجمن هایی که از طرف خود هنرمندان اداره می شود می تواند شرایط بهتری برای پیشبرد اهداف آموزشی و تولید آثار بهتر بوجود بیاورد.

کانون عکاسان مستقل سیستان و بلوچستان هم با همین هدف شروع به کار کرد و در مدت زمان کمی توانسته با کمک هنرمندان عکاس استان و همراهی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اقداماتی مثل:

برپایی ورک شاپ و کارگاه های آموزشی

نمایشگاه جشنواره بین المللی عکس خیام

نخستین سوگواره اربعین حسینی در بخش عکس

جشنواره عکس حماسه حضور

دومین دوره مسابقات هفته قرآن و عترت در بخش عکس

و نخستین جشنواره ملی عکس نگاران را انجام دهد. در این میان یکی از مهمترین اقدامات کانون عکس برگزاری جشنواره ی اردویی ملی عکس نگاران است که با کمک و حمایت جناب آقای مسگرانی مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد و توانسته با حضور عکاسان برتر کشور و همراهی خوب عکاسان استان، تصاویر ماندگاری از سرتاسر استان را ثبت کند که کتاب این جشنواره هم با حضور جنابعالی رونمایی خواهد شد.

این جشنواره اولین جشنواره ملی در این سطح در استان سیستان و بلوچستان است و همین مورد نشان از تلاش صنفی هنرمندان عکاس طی سال گذشته دارد،اقدامی که برای اولین بار در استانی چنین بکر و زیبا و پرجاذبه اتفاق می افتد.

شما بهتر از من مطلعید که ادامه نیافتن اقدامات فرهنگی اینچنینی چه ضربه ی سنگینی به هنرمندان آن رشته وارد می کند چراکه هم پتانسیل ایجاد شده را از بین می برد و هم امید به آینده کاری را خدشه دار می کند…. بنابراین تقاضای مشخص ما عکاسان کانون عکس استان از شما کمک به ادامه داشتن جشنواره ی ملی عکس نگاران در استان است.

و اما مورد دوم

امروز هم ما احتیاج به ثبت تصاویر استانمان داریم.از مردم شناسی و طبیعت گرفته تا فضای اجتماعی و تاریخی و …

بنابراین ما تقاضا داریم تا چاپ کتابی از آثار عکاسان امروز استان در دستور کار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قرار گیرد.

بنابراین کانون عکاسان مستقل دو خواسته ی مشخص دارد.

یک) دستور فرمایید امکان چاپ کتاب آثار عکاسان استان در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تسهیل و انجام شود.

دو) دبیرخانه دایمی جشنواره عکس نگاران در استان ایجاد شود و این جشنواره برگزار گردد.

ممنون و سپاسگذاریم

در پایان این نشست دکتر سیدعباس صالحی،وزیر ارشاد صحبت کردند و خواسته های مطرح شده در این جلسه را بصورت اجمالی پاسخ داند.

صالحی در ارتباط با خواسته های کانون عکاسان گفت: صحبت های نماینده کانون عکاسان حمایت از جشنواره عکس نگاران پدید بیاید و ادامه پیدا بکند،این را ما انشاالله در خدمت تان هستیم و در اینجا قول آن را می دهیم و رونمایی کتاب این جشنواره انگیزه ی ما را در دنبال کردن این جشنواره در کنار دبیرخانه ی جشنواره عکس نگاران بیشتر خواهد کرد.

همچنین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص ارایه تصویر مناسب از سیستان و بلوچستان تاکید داشت و خواهان استمرار فعالیت عکاسان دراین زمینه شد.

در پایان این برنامه کتاب نخستین جشنواره ملی عکس نگاران توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،استاندار سیستان و بلوچستان رونمایی شد.

در آیین رونمای مدیران دستگاه های دولتی نیز حضور داشتند و کتاب این جشنواره به ایشان اهدا گردید.

Custom Field

Lorem ipsum dolor sit amet

تاریخ
دسته بندی
کتاب عکس, نخستین جشنواره نگاران