نمایشگاه مجموعه عکس قاچاق سوخت

  • قاچاق سوخت در زاهدان به تصویر کشیده شد
  • قاچاق سوخت در زاهدان به تصویر کشیده شد
  • قاچاق سوخت در زاهدان به تصویر کشیده شد
  • نمایشگاه مجموعه عکس قاچاق سوخت
  • نمایشگاه مجموعه عکس قاچاق سوخت
  • نمایشگاه مجموعه عکس قاچاق سوخت
  • نمایشگاه مجموعه عکس قاچاق سوخت

شرحی در خصوص این رویداد

قاچاق سوخت در زاهدان به تصویر کشیده شد

به گزارش ایرنا نمایشگاه عکس با موضوع ‘قاچاق سوخت’ در مرزهای سیستان و بلوچستان چند روزی است که در سالن مجتمع فرهنگی و هنری اشراق زاهدان به نمایش در آمده مجموعه ای که پس از دریافت جایزه و کسب شهرت بین المللی مالکان دیگری پیدا کرد و دچار حاشیه های فراوان شد اما حالا برگزاری نمایشگاه ویژه برای این مجموعه رسما نشان می دهد مالک اصلی آن صادق سوری عکاس سیستان و بلوچستانی است.
عکاس این مجموعه امروز /شنبه/ در حاشیه بازدید مسئولان و هنرمندان از این نمایشگاه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مجموعه حاصل پنج سال سفر به دورترین نقاط مرزی از شمال تا جنوب سیستان و بلوچستان است.
صادق سوری افزود: در این مجموعه تلاش کردم تا یکی از معضلات اقتصادی و اجتماعی سیستان و بلوچستان که در عین حال راه امرار معاش بسیاری از مرزنشینان این استان است را به تصویر بکشم.
وی بیان کرد: روش های مختلف قاچاق سوخت، راه ها و بیراهه ها، شیوه زندگی و خطراتی که قاچاقچیان سوخت متحمل می شوند از سوژه های اصلی این مجموعه عکس است.
سوری افزود: از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ برای تهیه این مجموعه ۴ هزار فریم عکس گرفتم و در نهایت این ۲۰ قطعه انتخاب و به نمایش در آمد.
وی با بیان اینکه نخستین باری است که این مجموعه در سیستان و بلوچستان به نمایش گذاشته می شود، گفت: این مجموعه پیش از این در خانه هنرمندان ایران از طرف انجمن مطبوعاتی عکاسی ایران به عنوان یک مجموعه تاثیرگذار روی دیوار رفت.
این عکاس سیستان و بلوچستانی به افتخارات بین المللی این مجموعه عکس اشاره کرد و افزود: در جشنواره فوام تلنت آمستردام هلند این مجموعه جزو ۲۰ استعداد برتر عکاسی دنیا در پوشش خبری یک رویداد شناخته شد.
وی ادامه داد: همین جشنواره در فرانکفورت، فرانسه و ایتالیا برگزار و این مجموعه به نمایش گذاشته شد.
سوری خاطرنشان کرد: مجموعه عکس قاچاق سوخت در جشنواره پاریس نیز مقام کسب کرده است و در بسیاری از مجلات و روزنامه های معتبر جهانی از این عکس ها استفاده شد.
**سوری: دادگاه من را مالک عکس ها اعلام کرد.
سوری در پاسخ به موضوع مطرح شده درباره مالکیت عکس های این مجموعه تصریح کرد: شاکی به دادگاه هنر و رسانه شکایت کرد اما رای دادگاه به نفع من صادر شد.
وی خاطر نشان کرد: با کارشناسی قوه قضائیه و رای دادگاه من به عنوان مالک عکس ها شناخته شدم و اختیار آن را دارم این مجموعه را در هر جشنواره و نمایشگاهی به نمایش بگذارم.
سوری اظهار داشت: یکی از اهداف اصلی برپایی این نمایشگاه پاسخ به ادعاهای بی اساس درباره مالکیت این مجموعه عکس است.
به گزارش ایرنا نمایشگاه عکاس’قاچاق سوخت’ با همکاری کانون عکاسان، انجمن سینمای جوان و شبکه هامون از سوم مرداد در مجتمع فرهنگی و هنری اشراق زاهدان برپا گردید و عموم مردم حتی روزهای تعطیل از آن دیدار کردند.

نمایشگاه مجموعه عکس قاچاق سوخت

Lorem ipsum dolor sit amet

تاریخ
دسته بندی
عکاسی مستند, نمایشگاه عکس